Olga Szlachta i Nikodem Borecki zwyciężają podczas XIV Międzynarodowego Pucharu Lekkoatletycznego! Ogromne osiągnięcie młodych ostrowian!

Niedzielny sukces w Ogólnopolskim Finale Czwartków Lekkoatletycznych stał się przepustką dla naszych zawodników do reprezentowania Polski w Międzynarodowym Pucharze Lekkoatletycznym. Olga Szlachta i Nikodem Borecki – reprezentanci STALI LA w Ostrowie  Wielkopolskim zostali reprezentantami kraju w tej imprezie!!!
Dzisiaj w Łowiczu w meczu 5 państw (Polska – Litwa – Węgry – Estonia – Słowacja) zarówno Olga jak i Nikodem zaprezentowali się znakomicie. Olga wygrała konkurs skoku w dal z nowym fantastycznym rekordem życiowym 5.53m (mierzone od miejsca odbicia). W pokonanym polu zostawiła Saroltę Kriszt z Węgier – 5.45m oraz Natalię Bielikovą ze Słowacji – 5.37m.
Najmniejszych szans swoim rywalom nie dał również Nikodem Borecki, który pewnie zwyciężył w biegu na 60m z czasem 8.22s, zaledwie 2 setne sekundy gorszym od ustanowionego w niedzielę rekordu życiowego. Warto zaznaczyć że Nikodem zarówno dzisiaj jak i w niedzielę rywalizował ze starszymi o rok od siebie zawodnikami! II miejsce w biegu na 60m zajął Krisztian Kalics z Węgier – 8.42s a III miejsce Dovas Nomeika z Litwy 8.63s.
Nasi reprezentanci walnie przyczynili się do końcowego zwycięstwa Polski w rywalizacji drużynowej. Drugie miejsce zajęła drużyna z Węgier a trzecia była Słowacja.

Gratulujemy międzynarodowego sukcesu obu zawodnikom KS Stal LA w Ostrowie Wielkopolskim