W Puszczykowie skoczkowie zainaugurowali tegoroczny sezon lekkoatletyczny – Świetne rezultaty Emilii Twardowskiej w skoku wzwyż oraz skoczków w dal Jakuba Tuczyńskiego i Jakuba Robotnikowskiego.

W Puszczykowie skoczkowie zainaugurowali tegoroczny sezon lekkoatletyczny – Świetne rezultaty Emilii Twardowskiej w skoku wzwyż oraz skoczków w dal Jakuba Tuczyńskiego i Jakuba Robotnikowskiego.

Lekkoatleci w całym kraju zainaugurowali swoje starty. Jednak zawody te znacznie odbiegały od dotychczasowych standardów. W myśl obowiązujących przepisów na stadionie mogło przebywać maksymalnie do 150 osób (zawodników, trenerów, działaczy i obsługi). W ubiegłym roku podczas mityngów często startowało po 800-1000 zawodników. Wymienieni uczestnicy wchodząc na obiekt składali organizatorom pisemną deklarację dotyczącą informacji sanitarnych. Wielokrotnie podczas zawodów byli dezynfekowani, podobnie zresztą jak urządzenia i obiekty wykorzystywane do przeprowadzenia zawodów.

Ze względu na ograniczoną ilość uczestników w Puszczykowie przeprowadzono tylko konkurencje skocznościowe: skok w dal, skok wzwyż, trójskok i… trzyskok. Zespół Stali LA z Ostrowa Wlkp. zaprezentował się bardzo dobrze. Najbardziej wartościowy wynik uzyskała Emilia Twardowska, która pokonała wysokość 1,70 cm zwyciężając w konkursie skoku wzwyż. Pokonała mistrzynię Polski z ubiegłego roku w kategorii U16 – Hannę Grabowska z AML Słupsk (1,65 m.). Wynik ten jest pierwszą klasą sportową!!!

Bardzo ciekawy pojedynek stoczyli ostrowscy medaliści tegorocznych halowych mistrzostw kraju w skoku w dal U18: Jakub Tuczyński i Jakub Robotnikowski. Zwyciężył Tuczyński z wynikiem 6,72 m przed Robotnikowskim 6,66 m. Obaj poprawili swoje rekordy życiowe i właściwie zapewnili sobie tymi rezultatami udział w tegorocznych mistrzostwach Polski.

Liczna grupa dziewcząt ostrowskiego klubu uzyskała rekordy życiowe i wyniki zbliżone do nich. Drugie miejsce w konkursie zajęła Julka Podruczna – 5,37 m, a trzecie – Olga Szlachta – 5,36 m. Olga ma zaledwie 14 lat – przypomnijmy – jest ubiegłoroczną zwyciężczynią ogólnopolskich Czwartków i Finału międzynarodowego tej imprezy. W tej konkurencji inne zawodniczki z Ostrowa uzyskały wartościowe rezultaty: Ksenia Reyer – 5,15 m, Dagmara Adamcio – 5,10, Ola Koniarek – 4,66, Oliwia Płonka – 4,57, Ewa Nowicka – 4,52,  Nicola Benedykcińska – 4,40 m i Iza Zawidzka 4,14 m. Bartek Opielewicz w kat. U16 uzyskał 5,44 m.

W skoku wzwyż oprócz Emilki Twardowskiej wystartowały inne zawodniczki Stali: Marta Żyłka i Daria Rybak uzyskały po 1,45 m, Zosia Wojciechowska 1,40 m i Iza Zawidzka 1,25 m.

Ciekawostką jest fakt, iż w Puszczykowie po raz pierwszy w Polsce rozegrano nową konkurencję – TRZYSKOK. Otóż Polski Związek Lekkiej Atletyki wprowadził od bieżącego roku nową konkurencje dla dzieci z rocznika U16 – TRZYSKOK.  W trójskoku zawodnicy wykonują pierwszy skok odbijając się i lądując na tej samej nodze, a kolejne dwa skoki naprzemianstronne. W trzyskoku wszystkie skoki wykonuje się w formie wieloskoku (bez skoku z odbicia i lądowania na tę sama nogę). Konkurs ten wygrała Ola Koniarek z wynikiem 10,14 m. Pisząc z przymróżeniem oka została pierwszą rekordzistką kraju… gdyż dotąd tylko w Puszczykowie dziewczęta rywalizowały w tej konkurencji… Z pewnością niebawem rezultat ten zostanie poprawiony, ale statystycznie tak można do tego podejść haha

Wyjazd był współfinansowany ze środków Gmina/Miasto Ostrów Wielkopolski

Close Menu