Pięć medali ostrowskich zawodników w Mistrzostwach Wielkopolski w Biegach Przełajowych

Świetnie spisali się „przełajowcy” KS STAL LA w Ostrowie Wielkopolskim w rozegranych 1 marca 2020 r. w Poznaniu Mistrzostwach Wielkopolski w Biegach Przełajowych. Podopieczni trenerki Kamili Grzegorowskiej wywalczyli 5 medali, a pozostali reprezentanci Ostrowa plasowali się często w ścisłej czołówce biegów.

Złote medale zdobyliLena Dąbrówka w biegu na 1000 m. oraz Jakub Chmielarz na dystansie 3000 m.

Lena startowała w kategorii wiekowej U16 mając za rywalki wiele bardzo dobrych zawodniczek. Jednak po emocjonującym finiszu trójki najlepszych biegaczek – Lena okazała się najlepsza i zwyciężyła w czasie 3:19.

Jakub Chmielarz miał za przeciwnika, między innymi, czołowego zawodnika kraju, medalisty mistrzostw Polski U20 z ubiegłego roku – Tomasza Przybylaka. Zwyciężył z nim o ponad 3 sekundy -pokonując 3 km w czasie 9:09.

W biegu na 4 km – w kategorii „open” – II miejsce zajął Robert Kulesza z czasem 13:33.

Brązowy medal w biegu na 2 km wywalczyła Paulina Szczepaniak z rezultatem 6:53 s. W tym samym biegu – Anna Losy uplasowała się na VII miejscu.

Sporą niespodziankę sprawiła Sandra Chmielarz, która również zajęła III miejsce w biegu na 2 km w kategorii U16. Sandra – jak dotąd – nie odnosiła dużych sukcesów, lecz medal w mistrzostwach województwa jest zwiastunem dalszych świetnych osiągnięć.

Tuż za podium, bo na IV miejscu uplasowała się Natasza Mucha (kat. U14) w biegu na dystansie 1 km. Piąte miejsce zajął w najmłodszej kategorii wiekowej U12 – Franciszek Grzegorowski pokonując dystans 600 m. w czasie 2:41. W kategorii U16 dystans 2 km najszybciej z zawodników Stali La pokonał Hubert Brudło zajmując VI m. Na X miejscu bieg ukończył Jan Bartkowiak, a XX pozycję zajał Mateusz Tokarski. W kategorii U18 VIII miejsce w biegu na 3 km zajął Damian Drozdowski, a Marek Jankowski ukończył bieg na XXII pozycji.

W klasyfikacji medalowej KS STAL LA zajął IV miejsce spośród 30 uczestniczących w zawodach klubów. Najlepiej w tej klasyfikacji spisał się Oś. AZS Poznań zdobywając 3 złote, jeden srebrny i trzy brązowe medale. Przypomnę – KS STAL LA – 2 złote, 1 srebrny i dwa brązowe medale. A trzeba dodać, iż w imprezie nie uczestniczyło dwóch świetnych ostrowskich zawodników – Kacpra Adamczaka – tegorocznego medalisty Halowych Mistrzostw Polski U20 oraz Dawida Borowskiego, którzy aktualnie przebywają na obozie.

Wyjazd na zawody współfinansowany był przez miasto/ gminę Ostrów Wielkopolski, Samorząd Województwa Wielkopolskiego i Starostwo Powiatowe w Ostrowie Wlkp.