TO NIESAMOWITE!!!! ZNOWU JESTEŚMY NAJLEPSZYM KLUBEM W POLSCE WŚRÓD JUNIORÓW MŁODSZYCH U18!!!!

Wygrywamy punktację klubową Mistrzostw Polski U18 we Włocławku na 224 sklasyfikowane kluby sportowe wywalczyliśmy aż 76 punktów i pokonaliśmy AZS KU Politechniki Opolskiej (72 punkty) oraz KS Podlasie Białystok (56 punktów) !!!!!  W imprezie zostało sklasyfikowanych 226 klubów!!! To olbrzymi sukces dla naszego ciągle rozwijającego się klubu!

Do Ostrowa wracamy z 4 medalami: 1 złotym, 1 srebrnym oraz 2 brązowymi

Mistrzostwa Polski U18 są największą impreza lekkoatletyczna w kraju. Nazywane są również Ogólnopolska Olimpiadą Sportową, bo swoim zasięgiem obejmuje kilkanaście tysięcy trenującej młodzieży, a zwieńczeniem tej rywalizacji jest finał krajowy z udziałem ponad tysiąca uczestników

ZŁOTY MEDAL – NIEPRAWDOPODOBNE!!!  znowu to zrobiły!!!  Trzeci złoty medal pod rząd wciągu 3 lat naszych Złotek ze sztafety 4x100m!! Dziewczyny w składzie: Ewa Piaseczyńska, Oliwia Klar, Dagmara „Dadżi” Adamcio, Inga Kanicka i rezerwowa Julia Podruczna zwyciężyły w Mistrzostwach Polski U18 z nowym rekordem Ostrowa w sztafecie 4x100m z czasem 47,47s Drugie miejsce zajęła ekipa z WLKS Wrocław a trzecie AZS Łódź. Zwycięstwo naszych dziewcząt nie podlegało dyskusji. Od pierwszego do ostatniego metra było wiadomo – KRÓLOWE POCHODZĄ Z OSTROWA. Wszystkie dziewczyny są podopiecznymi trenera Michała Walczaka

SREBRNY MEDAL – Mistrzostw Polski w sztafecie 4x100m z czasem 42.58. wywalczyli: Kuba Robotnikowski, Dawid Grząka, Kacper Zimniak, Michał Jopek oraz jako rezerwowy Kacper Cegła. Absolutnymi faworytami biegu była ekipa ze Słupska z fenomenalnym zwycięzcą biegu na 100 m Markiem Zakrzewskim. Na pierwszej zmianie znakomicie pobiegł w naszym zespole Jakub Robotnikowski przekazując pałeczkę Dawidowi Grzące na pierwszym miejscu. Jednak zmiana nie była zbyt dobra gdyż chłopacy „wbiegli na siebie”. Dawid pobiegł jak szalony znacznie powiększając przewagę i… na trzeciej zmianie Kacper Zimniak zbyt szybko wybiegł nie dając szans dogonienia się przez Dawida. W połowie strefy czując swój błąd zdecydowanie zwolnił i przekazanie pałeczki nastąpiło na ostatnim metrze… Mimo świetnego biegu Kacpra i dobrej zmiany z Michałem Jopkiem przewaga Stali zmniejszyła się do kilku metrów,  a na ostatniej zmianie w zespole Słupska biegł wspomniany Marek Zakrzewski, który posiada rekord życiowy lepszy od Michała o ponad pół sekundy. Po niesamowitym pościgu wyprzedził na ostatnich metrach naszego reprezentanta i zajęliśmy II miejsce ze starta zaledwie 23 setnych sekundy Szkoda gorszych zmian, bo była szansa nie tylko na złoto, ale również rekord Polski w tej kategorii wiekowej (U18- 41.82s).  Zwyciężyła ekipa z AML Słupsk z czasem 42.35s. Kuba Robotnikowski jest podopiecznym Marka Walczaka, a pozostali uczestnicy sztafety – Michała Walczaka

BRĄZOWY MEDAL – Dawid Grząka z brązowym medalem w biegu na 100m podczas Mistrzostw Polski U18 we Włocławku  Poziom sprintu wręcz kosmiczny. Dawid w eliminacjach pobił swój rekord życiowy ustanawiając znakomite 10.67s. ( wiatr +1.6). W finale niestety wiatr się zupełnie odwrócił i mimo jeszcze lepszego biegu niż w eliminacjach Dawid uzyskał rezultat 10.80 (pod wiatr -1.1).  Cieszy fakt, że Dawid świetnie wytrzymał psychicznie presję związana z finałem, zanotował znakomity start i do ostatnich metrów walczył z Jakubem Pietrusa o drugie miejsce.  Zwyciężył ze znakomitym rezultatem 10,66 s Marek Zakrzewski.  Trener – Michał Walczak

BRĄZOWY MEDAL zdobyła Emilka Twardowska ze świetnym rezultatem 172cm  To czwarte Mistrzostwa Emilki i 4 medal mistrzostw Polski!!! To pokazuje ze Emilka genialnie wytrzymuje presję najważniejszych startów . Konkurs skoku wzwyż stał na bardzo wysokim poziomie i w dodatku były aż 4 pretendentki do medali. Podopieczna Michała Walczaka do wysokości 1,68 m włącznie pokonywała poprzeczkę w pierwszych próbach prowadząc w konkursie wraz Katarzyną Kokot – AZS Politechniki Opolskiej. Wysokość 1,70 m pokonała w drugiej próbie, a 1,72 w trzecim podejściu plasując się ostatecznie na III miejscu. Zwyciężyła absolutna faworytka – Katarzyna Kokot – 1,80 m przed – dość niespodziewanie – Julią Piędziak z Lidzbarka Warmińskiego – 1,74 m.

IV MIEJSCE w skoku w dal zajął Jakub Robotnikowski z wynikiem 6,71 m. Kuba na mistrzostwa wchodził z 11-tym rezultatem. W tym roku miał ogromne problemy z techniką skoku. Mimo, iż poprawił szybkość – nie przekładało się to na dalsze skakanie. Celem było zakwalifikowanie się do czołowej ósemki. Jednak podopieczny Marka Walczaka znowu pokazał że potrafi walczyć. Po pięciu kolejkach konkursu zajmował VII m z wynikiem 6,62 m. W ostatniej serii fantastycznie pobiegł rozbieg i wylądował daleko. Szkoda tylko że na lądowaniu stracił kilkanaście centymetrów.  Uzyskał 6,71 m przegrywając brązowy medal o 1 centymetr. Ciekawostką był fakt iż zawodnicy od miejsca III do VI uzyskali wyniki odpowiednio: 6,72, 6,71, 6,70 i 6,69… Walka więc była niesamowita.

IV MIEJSCE w biegu na 200 m zajęła Inga Kanicka uzyskując w finale 25,26 s. Do medalu zabrakło jej zaledwie 5 setnych sekundy. Przy bardzo kiepskich warunkach wietrznych rezultat ten można uznać za bardzo dobry. W finale tym startowała również druga z podopiecznych Michała Walczaka – Oliwia Klar zajmując VI m z wynikiem 25,57 s.

V MIEJSCE w biegu na 200 m zajął Kacper Zimniak uzyskując w finale 22,73 s. Był to bardzo dobry bieg z najgorszego – pierwszego toru, a mimo to zawodnik Michała Walczaka świetnie sobie poradził.

V MIEJSCE – Rewelacyjnie spisała się również Ewa Piaszczyńska, która najpierw z ósmym wynikiem awansowała do wielkiego finału biegu na 100m, a następnie w finale wspięła się na wyżyny swoich możliwości i uzyskała fantastyczny rekord życiowy 12,16 s

V MIEJSCE zajęła w skoku w dal Julia Podruczna z rezultatem 5,57 m., a jej koleżanka klubowa Dagmara Adamcio uplasowała się na VII pozycji – 5,34 m. Dziewczęta  w eliminacjach już w pierwszych skokach uzyskały rezultaty dające im awans do szerokiego finału, ale dla pewności oddały jeszcze po dwa skoki.

VI MIEJSCE sztafeta 4x400m w składzie: Amelia Płócienniczak, Ewa Piaszczyńska, Inga Kanicka oraz Oliwia Klar. Dziewczyny spisały się dużo powyżej oczekiwań i do samego końca walczyły o medal przegrywając go o zaledwie sekundę

XIII MIEJSCE zajął w biegu na 100 m Michał Jopek z wynikiem 11,26 s. Szkoda że w finale zanotował gorszą reakcje startową, bo mógł się pokusić o jeszcze wyższe miejsce

XXII MIEJSCE zajęła zawodniczka trenerki Kamili Grzegorowskiej – Sandra Chmielarz w biegu na 1500 m – 5.10,20 s, Rankingowo przyjechała do Włocławka na 23 miejscu – także bardzo cieszy ze zanotowała progres w najważniejszym starcie w sezonie

Bardzo cieszy, że podczas całych tych Mistrzostw nasi zawodnicy za każdym razem plasowali się w ścisłej czołówce Polski i to przełożyło się na tak fantastyczne osiągniecie jak zwycięstwo w klasyfikacji punktowej   Mimo zdobycia jednego złotego, jednego srebrnego i dwóch brązowych medali we Włocławku wciąż wymieniana była nazwa STAL OSTRÓW WIELKOPOLSKI. Nawet komentatorzy nie patrząc w swoje kartki przyzwyczaili się do widoku naszych – myślę fantastycznych – strojów i często powtarzali : żółto-niebiescy z Ostrowa Wielkopolskiego. W trakcie mistrzostw otrzymywaliśmy ogromna ilość gratulacji i pytań – jak wy to robicie? Pytali o obiekty – po otrzymaniu odpowiedzi kręcili głowami z niedowierzaniem… Musieliśmy po powrocie do domu w poście na FB pokazać im warunki naszej pracy, ale zaznaczając, iż mamy zapewnienia, iż w ciągu dwóch lat to się zupełnie zmieni.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom, trenerom, kibicom z Ostrowa i z wielu innych miejscowości w kraju za doping, gratulacje, polubienia i komentarze. Jesteście wspaniali

Dziękujemy Pani Prezydent Beacie Klimek i Panu Staroście Pawłowi Rajskiemu za finansowe  wsparcie i… kibicowanie nam na bieżąco – w trakcie imprezy. Takie gesty są dowodem sympatii i szacunku dla naszych poczynań.