Trener Michał Walczak oraz zawodniczka KS STAL LA – Natalia Benedykcińska LAUREATAMI NAGRODY PREZYDENTA Ostrowa Wielkopolskiego w roku 2019

W niedzielę – 10 listopada 2019 r. w Ostrowskim Centrum Kultury odbyła się XVI Uroczysta Sesja Rady Miejskiej w ramach Święta Miasta podczas której wręczono Medale Republiki Ostrowskiej, Medale Za Zasługi Dla Miasta Ostrowa Wielkopolskiego i Nagrody Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego dla osób, które swoją działalnością budują, promują i sławią nasze miasto.

W dziesięcioosobowym gronie Laureatów Nagrody Prezydenta znalazło się dwoje przedstawicieli Królowej Sportu – lekkiej atletyki: trener Michał Walczak i zawodniczka Natalia Benedykcińska. Jest to niesamowite wyróżnienie dla Klubu Sportowego Stal LA – powstałego zaledwie przed dwoma laty, a będącego kontynuatorem tradycji WYŁĄCZNIE sportowych – macierzystego KS STAL.

Wręczając pamiątkowy Dyplom – Pani Prezydent Beata Klimek stwierdziła, iż Miasto dostrzega wielkie osiągnięcia Stali LA i z pewnością pomoże temu Klubowi.

Rok 2019 był najwspanialszym w 72-letniej historii ostrowskiej lekkiej atletyki. Zawodnicy KS STAL LA zdobyli 10 medali mistrzostw Polski, 8 medali w innych finałach ogólnopolskich oraz kilkadziesiąt medali mistrzostw Wielkopolski i Makroregionu.

Wychowankowie trenera Michała Walczaka wywalczyli 3 medale indywidualne, 3 medale w sztafetach oraz jeden z jego uczestników był członkiem „srebrnej” sztafety juniorów młodszych 4×400 m. Największe sukcesy w tym roku święcił jego podopieczny – Patryk Wykrota, który reprezentował Polskę w Mistrzostwach Europy Juniorów w Boras (Szwecja), gdzie zajął IV miejsce w sztafecie 4×100 m., a w biegu na 200 m. nadepnięcie linii spowodowało wykluczenie go z udziału, być może, w biegu finałowym. Patryk zdobył też dwa złote medale w biegu na 200 m. podczas halowych i letnich mistrzostw Polski U20 oraz srebrny wraz z kolegami w sztafecie 4×100 m. Emilia Twardowska zajęła III m. w skoku wzwyż podczas Mistrzostw Polski Młodzików i jak wspomniałem wcześniej rewelacyjnie spisały się jego sztafety 4×100 m. młodzików zdobywając złoty medal w MP U16 dziewcząt oraz brązowy medal podczas tej samej imprezy w kategorii chłopców. Dorobek medalowy mistrzostw kraju uzupełnia „srebrna” sztafeta 4×100 m. juniorów. Najmłodsi wychowankowie trenera Michała Walczaka ponadto zdobyli 6 medali w finałach ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych i Nestle CUP.

Natalia Benedykcińska w bieżącym roku dwukrotnie stawała na najwyższym stopniu podium mistrzostw Polski Juniorów w skoku w dal wywalczając złoty medal w Halowych Mistrzostwa Polski Juniorów w Toruniu oraz letnich Mistrzostwach Polski Juniorów w Raciborzu. Zawodniczka Stali LA została powołana do udziału w reprezentacji Polski seniorów w międzynarodowych zawodach – Memoriał Ireny Szewińskiej, gdzie spisała się doskonale zajmując V miejsce z drugim wynikiem w historii ostrowskiej lekkiej atletyki 6,26 m. (II miejsce wśród reprezentantek Polski). Zawodniczce tej zabrakło zaledwie dwóch centymetrów w skoku w dal do zakwalifikowania się na Mistrzostwa Europy w Boras. Jej trenerem jest Marek Walczak