Wielka Gala Podsumowania Sezonu 2018 r. KS STAL LA w Ostrowie Wielkopolskim

Wielka Gala Podsumowania Sezonu 2018 r. KS STAL LA w Ostrowie Wielkopolskim

Uroczyste podsumowanie sezonu KS STAL LA odbyło się 7 grudnia 2018 r. w restauracji „Raszkowianka”  Państwa Drozdowskich. Była to wspaniała GALA z udziałem zawodników, trenerów, członków Zarządu, sponsorów, rodziców, zaproszonych gości. mediów i sympatyków klubu. W uroczystości uczestniczyło 120 osób. Przedstawiono na niej największe osiągnięcia klubu w sferze sportowej i organizacyjnej. W pierwszej części imprezy Marek Walczak przedstawił – w formie prezentacji wideo – największe sukcesy zawodników w 2018 r. począwszy od XI  do I miejsca. Napięcie rosło w miarę prezentowania kolejnych wydarzeń roku w wykonaniu lekkoatletów klubu.  Według oceny trenerów – trzecim wydarzeniem roku były osiągnięcia Natalii Benedykcińskiej podczas Halowych Mistrzostw Polski U20 w Toruniu, gdzie zdobyła srebrny medal w skoku w dal oraz uzyskanie przez nią I klasy sportowej wynikiem 5,91 m. Na drugim miejscu w rankingu klubowym znalazł się Maciej Sokołowski, który podczas Halowych Mistrzostw Polski U18 w skoku w dal zdobył złoty medal, a w sezonie letnim uplasował się na VI miejscu. Oczywiście – największym wydarzeniem sezonu było mistrzostwo Polski sztafety 4×100 m. podczas Mistrzostw Polski Sztafet w Suwałkach i to jeszcze z rekordem Ostrowa Wielkopolskiego. A w składzie „złotej” sztafety biegli Bartosz Losy, Patryk Wykrota, Michał Tuczyński i Tomasz Jankowski.

            Kolejnym punktem programu było wręczenie statuetek i upominków wszystkim medalistom, uczestnikom mistrzostw kraju i zdobywcom punktów w ogólnopolskim współzawodnictwie dzieci i młodzieży. Z kolei zawodnicy przygotowali upominki dla trenerów i członków Zarządu. Był to z ich strony bardzo miły gest – świadczący o docenieniu roli trenerów i działaczy sportowych w realizacji sportowych marzeń.

            Zarząd Klubu podziękował trzem zawodnikom kończącym swoją sportową przygodę w barwach Stali – Michałowi Kalinie, Bartkowi Losy i Przemkowi Rychterowi. Zawodnicy ci godnie reprezentowali barwy klubu i osiągnęli w jego barwach wiele sukcesów, jak choćby wywalczenie dwóch medali w sztafetach przez Bartka Losy, srebrnego medalu mistrzostw kraju w sztafecie 4×400 przez Michała Kalinę oraz zajęcie VII miejsca w sztafecie 4×400 m. przez Przemka Rychtera. Warto tutaj jeszcze wspomnieć o doskonałych występach Bartka Losy w konkurencjach indywidualnych podczas mistrzostw kraju zarówno w hali jak i na otwartym stadionie.

            Przy brawach na stojąco podziękowano najwybitniejszej lekkoatletce w historii klubu – Ewie Rosiak za wspaniałe osiągnięcia i fantastyczną postawę w barwach Stali, mogącą być wzorem do naśladowania dla pozostałych zawodników. Wzruszenia nie kryła Ewa i jej trener – Marek Walczak, z którym stworzyli Mistrzowski Team wspierający się nie tylko na arenach sportowych. Ewa zdobyła w swojej 10-letniej karierze 8 medali mistrzostw Polski, w tym aż 5 w kategorii seniora. Jej niesamowite pojedynki z wieloma reprezentantkami Polski, niesamowita mobilizacja na najważniejszych imprezach i doskonała współpraca z trenerami, koleżankami i kolegami zapiszą się złotymi zgłoskami w historii Klubu. Ewa jest szczęśliwą matką i teraz realizuje się w nowej roli, z której z pewnością wywiąże się doskonale. A my będziemy jej w tym dopingowali.

            Kolejnym niezwykłym wydarzeniem była prezentacja książki napisanej i wydanej przez Julkę Dutkiewicz pt. „Droga Wojownika” – pozycji, którą powinien, szczególnie młody zawodnik, mieć w swojej biblioteczce i… korzystać z niej. Julka jest pierwszą zawodniczką w historii Ostrowa, która oprócz sukcesów sportowych odniosła sukces literacki, czego wyrazem były liczne wywiady dla mediów, w tym ogólnopolskich telewizji TVP1 i TVN, jak i zaproszenia jej w charakterze wykładowcy podczas gali podsumowania IX edycji programu VEOLIA, skierowanego dla najbardziej utalentowanej młodzieży w naszym kraju. Wystąpiła tam obok tak znamienitych postaci jak Tomasz Majewski i Dawid Piątkowski.

            Kulinarnym apogeum uroczystości była prezentacja wspaniałego tortu z napisem STAL LEKKOATLETYKA i oczywiście jego konsumpcja przez uczestników uroczystości.

            Po degustacji słodkiego wypieku – prezes klubu – Marcin Grzegorowski przedstawił dokonania organizacyjne kluby w bieżącym roku oraz koncepcję jego rozwoju. Tutaj trzeba podkreślić, że sukcesom sportowym zawodników towarzyszyły sukcesy organizacyjne klubu. Był to pierwszy rok działalności samodzielnego klubu lekkoatletycznego. W początkowym okresie z prezesem – Katarzyną Walczak, a następnie – od marca 2018 r. – Marcinem Grzegorowskim. Prezes podkreślił najważniejsze organizacyjne dokonania, a wśród nich najistotniejsze – powołanie aż 3 grup LDK (Lekkoatletyka Dla Każdego), a w najbliższej perspektywie – grupy czwartej. Zatrudnienie do tych grup trenerek: Kamili Grzegorowskiej, Katarzyny Pawlik i Martyny Świerczyk. Przy czym Kamila Grzegorowska jednocześnie objęła w klubie grupę średnio i długodystansowców. Kolejnymi ważnymi zadaniami były między innymi: rejestracja klubu w KRS, opracowanie pakietów dla potencjalnych sponsorów, uruchomienie własnej strony internetowej  oraz przygotowanie koncepcji, a nawet projektu modernizacji stadionu. Ważną rolę odegrała również promocja klubu w mediach w tym szczególnie na facebooku. Dzięki sukcesom zawodników i promocji lekkiej atletyki w naszym mieście i na arenach ogólnopolskich – NASZ KLUB stał się nie tylko zauważalny, ale stał się ważnym podmiotem  ostrowskiego sportu. Na temat koncepcji modernizacji stadionu głos zabrał Marek Nadachowski, którego pracownia architektoniczna przygotowała nie tylko projekt, ale również wizualizację. Jak stwierdził Marcin Grzegorowski istnieje wielka szansa pozyskania nawet do 40% środków na jego realizację z Ministerstwa Sportu. Cała modernizacja szacowana jest na 5 milionów złotych z czego aż 2 mln można otrzymać z ministerialnej dotacji. Pozostałą kwotę musiałby wyasygnować Urząd Miejski. Szkoda byłoby nie wykorzystać takiej szansy…

            W kolejnym punkcie programu prezes wraz z wiceprezesem – Tomaszem Dąbrówką podziękowali zaproszonym gościom, a szczególnie sponsorom za wsparcie naszych działań, sympatię i promocję, którą okazują Klubowi. Zostali oni wyróżnieni pamiątkowymi dyplomami. Zaproszeni goście w swoich wystąpieniach podziękowali Zarządowi Klubu za pamięć i życzyli nam dalszych sukcesów oraz zadeklarowali dalsze wsparcie.

            Po ich wystąpieniach sala została przyciemniona i wjechał w blasku płonących rac – jeden ze specjałów kuchni  państwa Drozdowskich – Udziec po Kasztelańsku z dodatkami. Wyborna uczta trwała dalej a w jej trakcie odbywały się rozmowy kuluarowe. Atmosferę zbliżających się świąt podkreślił występ Rafała Rettinga – grającego kolędy na skrzypcach. Spotkanie dobiegało końca, a wszystkim uczestnikom udzielił się świąteczny nastrój i radość z uczestniczenia w tak wspaniałej imprezie.

W przygotowanie Gali mocno zaangażowali się oprócz prezesa – Marcina Grzegorowskiego, wiceprezes – Tomasz Dąbrówka, pełnomocnik ds. marketingu i promocji – Wojciech Kryjom i gospodarze imprezy – Państwo Drozdowscy.

 Gala podsumowania sezonu lekkoatletycznego 2018 nie odbyłaby się bez wsparcia naszych sponsorów, darczyńców, partnerów oraz przyjaciół.

Serdeczne podziękowania składamy :

Restauracji – Pensjonat Raszkowianka, Apteki Bakra II, firmom: Factory Centrum Fitnes, Jeta – Centrum Płytek Ceramicznych, Obuwie – Pani Moniki Zaremby, Śruby sc, Perfekt – Pani Anety Kulikowskiej, Trofea Sportowe AMS, http://sonko.pl/, http://www.hartmet.net/Marian Baura, Gamex-Daniel Cieślak oraz Panu Markowi Gumiennemu.

Osobne podziękowania składamy Panu Rafałowi Kaczmarew i Tubie Ostrowa za wykonanie i udostępnienie nam świetnych zdjęć z imprezy.

            Podsumowując – był to znakomity pod względem sportowym i organizacyjnym rok KS STAL LA. Mamy nadzieję, że znajdą się ludzie dobrej woli, odważnie patrzący w przyszłość, którzy przekują marzenia wizjonerów lekkiej atletyki w konkretne działania, dostrzegą z jednej strony służebną (bo niezbędną) rolę w stosunku do innych dyscyplin – KRÓLOWEJ SPORTU, a jednocześnie wykorzystają olbrzymi potencjał drzemiący w dzieciach, młodzieży i pasjonatach tej dyscypliny sportu.

Close Menu