Wkraczamy dzisiaj w nowy 2022 rok z mieszanymi uczuciami… czyli podsumowanie 2021 r. KS STAL LA

Wkraczamy dzisiaj w nowy 2022 rok z mieszanymi uczuciami… czyli podsumowanie 2021 r. KS STAL LA

Wkraczamy dzisiaj w nowy 2022 rok mieszanymi uczuciami… czyli podsumowanie 2021 r. KS STAL LA
Z jednej strony:
Jestem niesamowicie dumny z osiągnięć – OSTROWSKICH LEKKOATLETÓW – w 100% NASZYCH WYCHOWANKÓW, którzy reprezentowali nie tylko nasz klub, miasto i powiat, ale również Wielkopolskę i byli REPREZENTANTAMI KRAJU w Mistrzostwach Europy, Meczu Międzynarodowym i największych – światowych imprezach biegowych. Promowali NASZĄ MAŁĄ OJCZYZNĘ na 44 stadionach i obiektach w kraju i za granicą w tym Tallinie, Londynie, Brnie a także tak w odległych zakątkach naszego kraju jak Gdańsk, Jelenia Góra, Karpacz, Olsztyn, Suwałki, Szczecin, Warszawa, Toruń, Zielona Góra i inne. Wszędzie jeździliśmy z logiem miasta Ostrowa i logiem powiatu Ostrowskiego. I nadal będziemy jeździli i pokazywali na stadionach w Polsce i za granicą skąd jesteśmy. Bo… w Polsce już nas znają i gdy pokazujemy się w niebiesko-żółtych strojach – budzimy szacunek i uznanie. I nie jest to tylko kurtuazja… Już od dwóch lat Pan wiceprezes PZLA ds. inwestycji – podczas każdych mistrzostw kraju – podchodzi do nas i dopytuje, kiedy będzie mógł WRESZCIE zwrócić się do Ministerstwa z ramienia Polskiego Związku Lekkiej Atletyki w sprawie kilkumilionowej dotacji z Ministerstwa Sportu oświadczając, iż w przypadku naszych osiągnięć to niemal formalność.
Jestem dumny z zawodników, którzy w tym roku zdobyli rekordową ilość 25 medali mistrzostw Polski oraz 255 p. w Ogólnopolskim Współzawodnictwie Dzieci i Młodzieży stając się NAJLEPSZYM KLUBEM SPORTOWYM w Wielkopolsce i plasując się na IX m w kraju na ponad 800 istniejących ośrodków LA. Przed nami są tylko wielkie ośrodki sportowe z miast akademickich posiadające rewelacyjne bazy sportowe, liczną kadrę trenerska i kilkukrotnie większe dotacje na działalność. ALE MY JESTEŚMY JEDYNYM KLUBEM w CZOŁOWCE opartym na WŁASNYCH WYCHOWANKACH.
 
Jestem dumny z reprezentantów POLSKI, którzy w 2021 r. byli powołani do kadry narodowej: Marcina Karolewskiego, Ingi Kanickiej, Dawida Grząki, Natalii Benedykcińskiej, Emilia Twardowskiej i Patryka Wykroty, który – co prawda – ze względu na studia w Poznaniu reprezentował barwy Oś AZS w Poznaniu, ale jako wychowanek STALI LA – na mocy regulaminu PZLA – zdobył dla klubu macierzystego aż 21,75 p.
 
Jestem dumny z Marcina Karolewskiego i Olgi Szlachty, którzy w 2021 r. pobili REKORDY POLSKI!!!
 
Jestem dumny z Julii Dutkiewicz, która jak trzecia zawodniczka w historii Ostrowa po Sławku Majusiaku i Ewie Rosiak stanęła na podium WŚRÓD SENIORÓW.
Jestem dumny ze wszystkich pozostałych medalistów mistrzostw kraju, a było ich aż 25 i każdy z nich zasługuje na szacunek, ale nie zapominajmy o 22 medalistach innych ogólnopolskich finałów, których potencjalnie medale powinny być zsumowane z tymi poprzednimi – uczestnicy Finału Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych, Finału Krajowego LDK i Mistrzostw Polski LZS.
 
Mam ogromny szacunek dla 46 zawodników STALI LA, którzy zdobyli punkty w Ogólnopolskim Współzawodnictwie Dzieci i Młodzieży.
Odbiera się nas jako jedną grupę lekkoatletyczną, ale… prowadzimy szkolenie w następujących kategoriach wiekowych U12, U14, U16, U18, U20 U23 i seniorów. Może trzeba to wyartykułować, żeby uświadomić jaki zasięg posiada szkolenie w naszym klubie. Może to nie do wszystkich dociera… Szkolimy ponad 200 dzieci i młodzieży…
Czy jesteśmy dyscyplina niszową? Wystarczy zobaczyć zdjęcia i filmy z imprez ogólnopolskich, gdzie startujemy przy wypełnionych trybunach. Tylko nie w Ostrowie… bo zapraszając gości mieliby niezły ubaw. Jeżeli da nam się tylko szansę… dowodem tego był jesienny Bieg Niepodległości ulicami miasta, gdzie utworzyliśmy STREFĘ KIBICA, a oklaskiwało naszych zawodników, którzy stanęli na wszystkich stopniach podium, setki, a może nawet więcej mieszkańców Ostrowa. Wystarczy przyjść na nasz ŻAŁOSNY obiekt podczas Czwartków LEKKOATLETYCZNYCH, które jako jedyne jesteśmy jeszcze wstanie organizować – stadion jest wypełniony uczestnikami, ich rodzinami i znajomymi. Ale trzeba przyjść i zobaczyć….
My na swoich wychowankach nie zarabiamy… Wiedząc, iż oferujemy im (nie z naszej winy) tak kiepskie warunki treningowe – ustaliliśmy w 2021 r składkę w wysokości 20 zł miesięcznie, a teraz z wyrzutami sumienia podnosimy na 30 zł za miesiąc.
 
Jestem dumny z KADRY TRENERSKIEJ – Kamili Grzegorowskiej, Kasi Walczak, Michała Walczaka oraz współpracujących z nami Ewy Rosiak, Kasi Pawlik i Olka Mądrego, którzy za wynagrodzenie, o którym nawet wstyd mi napisać, codziennie – łącznie z sobotami – spotykają się z młodzieżą i dziećmi i w ekstremalnych warunkach usiłują prowadzić zajęcia.
 
JA Z TEGO WSZYSTKIEGO JESTEM DUMNY
 
Z drugiej strony:
Z niepewnością oczekujemy co nam przyniesie 2022 rok. Wydawałoby się logiczne, iż wysokie osiągnięcia sportowe generują wysokie nakłady finansowe. Wyjazdy i noclegi o których wspomniałem do tak odległych miejscowości pochłaniają spore kwoty… A to tylko niektóre z pozycji budżetu.. Chcielibyśmy żeby nasi zawodnicy w Ostrowie posiadali bazę, żeby chcieli pozostać po ukończeniu szkoły średniej, chcielibyśmy by mieszkańcy miasta mogli obejrzeć ich na stadionie w Ostrowie. Najwyższe stypendium wynosi brutto 1000 zł. a pozostałych czworga zawodników jeszcze mniej… Obawiam się, iż w roku 2022 skończą się nasz marzenia…
Dokonano podziału środków finansowych na sport w naszym mieście – tę rywalizacje przegraliśmy nie tylko z męską koszykówką, żużlem i piłka ręczną (dotyczy szkolenia młodzieży) ale też z innymi… Zostaliśmy w Ostrowie sklasyfikowani w sporcie dla dzieci i młodzieży na VII m. Nie wspominam o dotacjach na sport zawodowy, który jest zupełnie innym rozdziałem i stanowi oczywistą PROMOCJĄ dla MIASTA i spełnia oczekiwania jego kibiców.
 
JESTEM DUMNY Z OSIĄGNIĘĆ NASZYCH ZAWODNIKÓW I TRENERÓW.
DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM KIBICOM i FANOM LEKKIEJ ATLETYKI
 
MOŻE CZEGOŚ NIE ROZUMIEM?
 
PYTAM WIĘC WAS – CZYTELNIKÓW – CZY MAM PRAWO BYĆ DUMNY?
 
PYTAM PANIĄ Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek – CZY JEST PANI Z NAS DUMNA?
Close Menu