Złoci medaliści Halowych Mistrzostw Polski z wizytą u Pani Prezydent Beaty Klimek

Złoci medaliści Halowych Mistrzostw Polski z wizytą u Pani Prezydent Beaty Klimek

Ostatnie sukcesy ostrowskich lekkoatletów odbiły się szerokim echem wśród kibiców i sympatyków nie tylko ostrowskiej lekkoatletyki. O ich dokonaniach informowali dziennikarze różnych mediów, przeprowadzano z nimi liczne wywiady i reportaże. Na facebooku informacje o ich osiągnięciach osiągnęły tysiące polubień i bardzo miłych komentarzy. Wszystkim bardzo dziękujemy.

Sukcesy te zostały dostrzeżone również przez Panią Prezydent – Beatę Klimek, która zaprosiła złotych medalistów Halowych Mistrzostw Polski Juniorów: Natalię Benedykcińską i Patryka Wykrotę wraz z ich trenerami Michałem i Markiem Walczakami na spotkanie. Poza gratulacjami i rozmową na temat wrażeń i odczuć z odbytych mistrzostw, w bardzo przyjaznej atmosferze, rozmawialiśmy o dalszych zamierzeniach klubu -nie tylko sportowych, ale dotyczących modernizacji infrastruktury Klubu możliwych do realizacji w pierwszej kolejności i tych w następnej perspektywie. Panią Prezydent szczególnie zainteresował potencjał Klubu w postaci dużej ilości dzieci i młodzieży uprawiających w Ostrowie tę dyscyplinę sportu, profesjonalnej kadry trenerskiej i stworzenia na wysokim poziomie struktur organizacyjnych Stowarzyszenia. Warto wspomnieć, iż Władze Miasta wsparły inicjatywę zakupu skoczni wzwyż dla naszego Klubu i wystąpiły z wnioskiem do Urzędu Marszałkowskiego o przyznanie dotacji na ten cel. Koszt przedsięwzięcia to 18 000 zł., z czego 50% byłoby udziałem Miasta. Oczywiście lista potrzeb KS STAL LA jest dość długa, ale cieszymy się z pozytywnego nastawienia Pani Prezydent Beaty Klimek do naszego Klubu, docenienia sukcesów sportowych i organizacyjnych. Dziękujemy za spotkanie, a myślimy, iż nasi zawodnicy jeszcze w tym roku niejednokrotnie przysporzą naszemu Klubowi i Miastu wiele powodów do satysfakcji i dumy. 

Pani Prezydent powiedziała między innymi

„W weekend nasi polscy lekkoatleci dostarczyli nam wiele sportowych emocji i radości zdobywając medale dla Polski. Ale i nasi – ostrowscy lekkoatleci są naszą dumą i być może kiedyś to oni staną na najwyższym podium na międzynarodowych mistrzostwach.

W ubiegłym tygodniu odwiedzili mnie Natalia Benek Benedykcińska oraz Patryk Wykrota wraz z trenerami Markiem Walczakiem oraz Michałem Walczakiem. Nasi młodzi lekkoatleci na ostatnich Mistrzostwach Polski juniorów zdobyli złote medale, a przecież ich sportowa kariera dopiera się rozpędza. My na pewno będziemy trzymać kciuki i mocno im kibicować.”

Close Menu