Złoto, srebro, brąz! Fantastyczny występ naszych młodych lekkoatletek w ogólnopolskim finale Nestlé Cup. Kolejna Wielka promocja Klubu, Miasta i Gminy

Złoto, srebro, brąz! Fantastyczny występ naszych młodych lekkoatletek w ogólnopolskim finale Nestlé Cup. Kolejna Wielka promocja Klubu, Miasta i Gminy

Złoto, srebro, brąz! Fantastyczny występ naszych młodych lekkoatletek w ogólnopolskim finale Nestlé Cup – Lekkoatletyka Dla Każdego w Warszawie.

W czwartek 13.09.2018 r. aż 5 naszych zawodniczek miało zaszczyt reprezentować województwo Wielkopolskie, miasto Ostrów Wielkopolski oraz Klub KS STAL LA w bardzo prestiżowym meczu wszystkich województw w kategorii wiekowej U14 i U12. Zawody te dedykowane są dla trzynastoletnich dzieci i młodszych, którzy trenują w klubach będących uczestnikami ogólnopolskiego programu Lekkoatletyka dla każdego. Przykładowo – w samej tylko Wielkopolsce takich klubów jest 60. Tylko najlepsza zawodniczka lub zawodnik z województwa w danej konkurencji miał prawo startu w finale krajowym. Jak wcześniej wspomniałem, tego zaszczytu dostąpiło aż 5 zawodniczek z naszego klubu, a w zasadzie 6 – gdyż Inga Kanicka nie mogła wystartować w imprezie z powodu kontuzji.

Po raz kolejny w osłupienie wprawiła wszystkich swoim startem Emilia Twardowska, która nie dość, że zwyciężyła w konkursie skoku wzwyż, to jeszcze ustanowiła fantastyczny rekord życiowy 1,60 m., będący najlepszym wynikiem w tej kategorii wiekowej na listach krajowych. Warto dodać, iż ta młoda zawodniczka ma wielkie szanse podążać droga swojej klubowej starszej koleżanki – Julki Dutkiewicz, która w jej wieku uzyskała wynik tylko troszkę lepszy – 1,65 m.

Ze srebrnym medalem do Ostrowa wróciła Dominika Rataj, która w Warszawie reprezentowała nas w rzucie piłeczką palantową. Dominika uzyskała świetny wynik 55 m. i przegrała „złoto” o zaledwie 2 m. Warto podkreślić, że Dominika swój „mocny rzut” zawdzięcza przede wszystkim treningom siatkówki prowadzonym przez cenionego trenera Albina Bednarczyka.

Kolekcję medali uzupełniła Dagmara Adamcio skacząc w dal na odległość 5.08 m., co dało jej brązowy medal. Jest to jej kolejny wielki sukces, gdyż wcześniej zdobyła już Mistrzostwo Polski w czwórboju wraz z koleżankami z SP Sióstr Salezjanek.

Wielki pech dopadł Lenę Dąbrówke, która podczas rozgrzewki doznała urazu skręcenia stawu skokowego, co uniemożliwiło jej występ w biegu na 600 m. Życzymy naszej młodej zawodniczce szybkiego powrotu do zdrowia.

W kategorii U12 województwo wielkopolskie reprezentowała młodziutka Lena Kanicka. Lenka podobnie jak Dagmara jest tegoroczną mistrzynią Polski w czwórboju i zdobyte tam doświadczenie przełożyło się na jej świetny start w Warszawie. Lena pobiła swój rekord życiowy zarówno na 60 m. jak i w skoku w dal. Szkoda, że dla tej kategorii wiekowej nie była prowadzona klasyfikacja indywidualna, tylko wielobojowa w czwórboju, a „piętą” achillesową jej jest rzut piłeczka palantową. Stąd uplasowała się w wieloboju na X miejscu.

Trzeba koniecznie podkreślić, że trenerem wszystkich wymienionych dziewcząt jest Michał Walczak. Ten rok jest dla niego wielkim pasmem sukcesów – jego podopieczni zdobyli już w barwach klubu 4 medale (3 w sztafetach oraz jeden w skoku w dal – Maciej Sokołowski), trenowane przez niego zawodniczki zajęły I miejsce w Polsce w Czwórboju Lekkoatletycznym, a przy okazji tej imprezy 3 medale indywidualnie. A teraz ten wspaniały sukces – kolejne medale z imprezy ogólnopolskiej. Szczególnie w tej młodej grupie wiekowej współtwórczynią sukcesów jest jego żona – Kasia Walczak, która wspólnie z Michałem prowadzi zajęcia i wspiera je mentalnie.

Bardzo udany występ naszych zawodników w Warszawie był niewątpliwie ogromną promocją Miasta i Gminy Ostrów Wielkopolski i wpisuje się wspaniale w świetny rok dla Ostrowskiej lekkoatletyki

Close Menu