CZWARTKI LEKKOATLETYCZNE KS STAL LA OSTRÓW WLKP – IV RUNDA

16 maja 2019 r. rozegrano IV rundę Czwartków Lekkoatletycznych edycji 2018-2019 r. Na stadionie Stali w Ostrowie Wielkopolskim stanęło do rywalizacji ponad 120 dziewcząt i chłopców. Rewelacyjny wynik w skoku w dal uzyskała Olga Szlachta z Gorzyc Wielkich skacząc w dal 5,25 m.!!! Zawodniczka ta również świetnie pobiegła na 300 m. uzyskując 43,61 s. – 142 p. Są to znakomite rezultaty – najlepsze osiągnięcia w tej kategorii wiekowej na tegorocznych listach ogólnopolskich. W tej samej kategorii wiekowej – szóste klasy – Oliwia Płonka SP Sióstr Salezjanek zwyciężyła w biegu na 60 m. w czasie 8,98 s. – 86 p. Warto wyróżnić również rezultat w skoku w dal Ewy Nowickiej z SP 11 Ostrów – 4,54 m. 115 p.

W grupie dziewcząt 2007 rocznika Lena Kanicka SP Sióstr Salezj. zwyciężyła w skoku w dal – 4,61 m. – 143 p. oraz w biegu na 300 m. – 45,30 s. – 135 p. Ola Koniarek SP Tarchały Wielkie zwyciężyła w biegu na 60 m. – 9,25 s. – 79 p. i zajęła w skoku w dal II miejsce – 4,26 m. – 117 p. Warto dodać, iż Ola wystartowała również w skoku wzwyż poza konkursem. Uzyskała świetny wynik 1,40 m. za co zdobyłaby 143 p.

W grupie najstarszych chłopców wyróżnić należy Bartosza Opielewicza SP Kowalew zwycięzcę biegu na 60 m. – 8,34 s. – 93 p. oraz skoku w dal – 5,08 m. – 107 p.

W kategorii chłopców 2007 r. Aleksander Wojtasik z SP Doruchów skoczył w dal – 4,30 m. – 103 p.

W grupie najmłodszych chłopców bardzo dobry wynik w biegu na 60 m. uzyskał Nikodem Borecki – SP Janków Przygodzki – 8,74 s. – 112 p. Bardzo daleko rzucali piłeczką palantową Jakub Płócienniczak – 41 m. – 150 p. oraz Eryk Krakowski SP Dębnica  – 38 m. – 135 p. W tej konkurencji zaledwie 9-letni Franciszek Grzegorowski SP 6 Ostrów za rzut piłeczką na odległość 27,50 m. otrzymał 88 p., a w biegu na 60 m. zajął II miejsce z czasem 9,13 s. – 87 p. Na wyróżnienie zasługuje również wynik w skoku wzwyż Norberta Tomczaka – SP 11 Ostrów – 1,20 m. – 119 p.

Przed nami jeszcze dwie rundy Czwartków Lekkoatletycznych tej edycji – 23 i 30 maja. I właśnie 30 maja odbędzie się ostatnia FINAŁOWA RUNDA, podczas której pierwsze „szóstki” zawodniczek i zawodników w każdej kategorii wiekowej otrzymają puchary, medale i upominki, a słodką niespodziankę otrzyma każdy uczestnik zawodów. ZAPRASZAMY na 23 maja oraz na WIELKI FINAŁ 30 maja 2019 r. – stadion STAL w Ostrowie Wielkopolskim.

Dziękuje Tomkowi Dąbrówce za wykonanie większości świetnych zdjęć z imprezy.

Zawody są współfinansowane przez Gminę/Miasto Ostrów Wielkopolski i Wojewódzkie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe.