15 medali lekkoatletów STALI LA w Halowych Mistrzostwach Wielkopolski U16

Fantastyczne występy naszych lekkoatletów na Mistrzostwach Wielkopolski U16 oraz mitingu OPEN. 15 Medali w Mistrzostwach Wielkopolski U16!

Sobota była niezwykle udanym dniem dla zawodników ostrowskiej Stali inaugurujących halowy sezon 2020.
W Mistrzostwach Wielkopolski U16 zdobyliśmy aż 15 medali, co jest naszym nowym klubowym rekordem! Warto dodać, że dorobek mógłby być większy gdyby drobne kontuzje nie wyeliminowały ze startu naszych dwóch znakomitych młodziczek: Dagmary Adamcio oraz Leny Kanickiej.

Najlepiej z naszej ekipy zaprezentowała się Olga Szlachta, która zwyciężyła w biegu na 300m (46,72s) oraz zajęła II miejsce w skoku w dal z niesamowitym wynikiem 5.74m (rekord życiowy i nowy rekord Wielkopolski 14-latek – dotychczasowy wynosił 5.73m i został ustanowiony w 1972 roku)!
W ogóle poziom skoku w dal dziewcząt był niezwykle wysoki, zwyciężczyni Julia Nobik z Juveni Puszczykowo uzyskała aż 5.83m. Na trzecim miejscu uplasowała się kolejna nasza zawodniczka Julia Podruczna również z bardzo dobrym rezultatem i nowym rekordem życiowym 5,45m a czwarta Emilia Twardowska z KS STAL LA – 5,23m (rekord życiowy).
Wspomniana Emilia Twardowska zwyciężyła natomiast w swojej koronnej konkurencji skoku wzwyż z rezultatem 164cm (po zaliczeniu 164cm, zrezygnowała z dalszych prób, bo już zaczynał się skok w dal). Drugie miejsce zajęła również nasza zawodniczka Daria Rybak – 161cm bijąc aż o 5 cm swój dotychczasowy rekord życiowy, a trzecie kolejna zawodniczka Stali 13-letnia Ola Koniarek 140cm.

Świetnie zaprezentował się również Michał Jopek, który nie dał szans rywalom zarówno na 60m jak i na 300m. Na 60m uzyskał 7,59 (rekord życiowy) a na 300m 43,25s.

Złoty medal zdobyła także Inga Kanicka w biegu na 60m z nowym rekordem życiowym 8,05s. Drugie miejsce w tej konkurencji zajęła również nasza zawodniczka Oliwia Klar z rezultatem 8,18 (wyrównany rekord życiowy). Oliwia sprawiała sobie wczoraj dwa prezenty urodzinowe dorzucając do kolekcji drugi srebrny medal w biegu na 300m (47,14s).

Kolejny złoty medal zdobyła Lena Dąbrówka, która pewnie zwyciężyła w biegu na 600m z rezultatem 1,54.55.

Nasi zawodnicy byli również najlepsi w konkurencji skoku w dal chłopców. Zwyciężył Bartosz Opielewicz z rezultatem 5,69m (rekord życiowy) a drugie miejsce uzyskał Szymon Jańczak, z rekordem życiowym poprawionym aż o pół metra – 5,57m.

Medalową kolekcję uzupełnił Norbert Tomczak, który w skoku wzwyż uzyskał 135cm i zajął III miejsce.

Poza Mistrzostwami Wielkopolski U16, odbył się wczoraj również miting OPEN, w którym wystartowali nasi nieco starsi zawodnicy. Tutaj też mamy ogromne powody do zadowolenia, bo zawodnicy KS STAL LA nie tylko zwyciężali w swoich konkurencjach, ale ustanowili również szereg bardzo dobrych rezultatów.

Świetnie zaprezentowali się w biegu na 300m Kuba Chmielarz i Cyprian Adamcio, którzy zważywszy na specyfikę kaliskiej hali uzyskali bardzo dobre rezultaty – Kuba – 40,64s, Cyprian 40,82s. To były tego dnia dwa najlepsze rezultaty na 300m spośród wszystkich startujących.
Bardzo dobrze spisała się również Ewa Piaszczyńska, która w biegu na 60m poprawiła rekord życiowy aż o 23 setne sekundy i pierwszy raz w życiu złamała barierę 8 sekund – 7,98s. Był to najlepszy wynik na 60m ze wszystkich startujących.
Dwa pierwsze miejsca w biegu na 1000m zajęli kolejni nasi reprezentanci Dawid Borowski (2:44,86) oraz Kacper Adamczak (2:46,72), którzy również poprawili swoje rekordy życiowe na kaliskim obiekcie.
W finałowym biegu na 60m – kategoria U18 wszystkie 3 miejsca na podium zajęli nasi reprezentanci. Zwyciężył Dawid Grząka 7.30s (rekord życiowy), drugie miejsce zajął Kacper Zimniak 7,42s a trzecie Kacper Stawicki 7,44s. Warto dodać, że w eliminacyjnym biegu świetnie pobiegł również Kuba Tuczyński ustanawiając swój rekord życiowy 7,31s, ale ze względu na jego start w skoku w dal został wycofany z biegu finałowego.
Na tym samym dystansie ale w kategorii U20 II miejsce zajął Marcin Karolewski – 7,25s – rekord życiowy.
Na II miejscu uplasował się także Michał Tuczyński w kategorii OPEN – 7,23s.
Bardzo dobrze spisała się również Ola Losy, która w biegu na 300m uzyskała najlepszy wynik spośród wszystkich startujących 46,69s, Ola pobiła również swoją życiówkę na 60m – 8,41s (w biegu eliminacyjnym). W finale zajęła III miejsce, ustępując między innymi Marcie Rauk, która w finale ustanowiła swój nowy rekord życiowy 8,44s (II miejsce).
Świetnie zaprezentowali się również nasi skoczkowie. Marcin Karolewski pobił swój rekord życiowy i z wynikiem 6,60m zajął ostatecznie II miejsce w skoku w dal w kategorii U20. W kategorii U18 bardzo dobrze spisał się Kuba Tuczyński, który ze skróconego rozbiegu ustanowił swój rekord życiowy 6,51m (II miejsce w kategorii U18) i tym samym uzyskał minimum na Halowe Mistrzostwa Polski U18, które odbędą się w Toruniu w połowie lutego. Trzeci rezultat w tej grupie wiekowej uzyskał Kuba Robotnikowski – 6,34m.

Nie sposób wymienić wszystkich startujących i wszystkie rekordy życiowe, które ustanowili nasi reprezentanci. Cieszy bardzo wysoka forma KS STAL LA. Co jeszcze bardziej napawa dumą to liczne grono naszych młodych zawodników z programu LDK, którzy wczoraj wystąpili, niektórzy po raz pierwszy, na tak prestiżowej imprezie. Spisali się również fantastycznie, oczywiście proporcjonalnie do swoich możliwości, bo mówimy tutaj o dzieciach 10,11 i 12 letnich!
W sumie w Kaliszu wystartowało blisko 100 naszych reprezentantów! Zdobyliśmy aż 15 medali ( 7 złotych, 5 srebrnych i 3 brązowe ) dumnie reprezentując nasze miasto i powiat.
Za tydzień w Kaliszu Mistrzostwa Wielkopolski U18 i U20 – trzymajcie kciuki za kolejny udany start :>

Wyjazd był współfinansowany ze środków Miasta/Gminy Ostrów Wielkopolski oraz Samorząd Województwa Wielkopolskiego