Gmina i Miasto Nowe Skalmierzyce nowym sponsorem KS STAL LA

Gmina i Miasto Nowe Skalmierzyce nowym sponsorem KS STAL LA

Wczoraj mieliśmy wielką przyjemność podpisania umowy sponsorskiej z Gminą Nowe Skalmierzyce. Pan Burmistrz Jerzy Łukasz Walczak, z własnej inicjatywy, zaprosił nas na spotkanie – celem którego było zaproponowanie wsparcia finansowego dla Klubu Sportowego STAL LA w Ostrowie Wielkopolskim w tym wybitnego lekkoatlety – Dawida Borowskiego. Zresztą z tejże Gminy wywodzą się również inni świetni lekkoatleci ostrowskiej Stali – Oliwia Klar, Jakub Tuczyński, Paulina Szczepaniak, Natasza Mucha
Dawid jest profesjonalistą – to już nie dziecko bawiące się w sport. W tym roku zdobył dwa medale mistrzostw Polski i coraz bardziej zbliża się do czołówki seniorów. W 2021 r zajął II m w Przełajowych Mistrzostwach Polski U23 i III m w Halowych Mistrzostwach Polski U23 w biegu na 1500 m. Ponadto zdobył dwa medale w Mistrzostwach Polski Stowarzyszenia LZS. W kilku imprezach był wybierany do najsilniejszych serii biegu rywalizując miedzy innymi z Marcinem Lewandowskim. Głównym celem wsparcia Dawida było zapewnienie mu udziału w obozie szkoleniowym w Monte Gordo (Portugalia). Zawodnik ten jest podopiecznym trenerki – Kamili Grzegorowskiej.
Ale, jak wspomniałem, wsparcie finansowe dotyczy całego Klubu za co jesteśmy niezwykle wdzięczni Panu Burmistrzowi. Ze swej strony będziemy promować Gminę i Miasto Nowe Skalmierzyce, a przede wszystkim zawodników wywodzących się z tego rejonu.
Close Menu