Kacper Adamczak wicemistrzem Wielkopolski w Biegach Przełajowych

9 marca 2019 r. w Centrum Wyszkolenia Jeździeckiego Hipodrom-Wola w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski w Biegach Przełajowych U20, U18 i U14 oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików U16. W Mistrzostwach Wielkopolski bardzo dobrze spisał się Kacper Adamczak, który na dystansie 3 km. zajął II miejsce, tym samym zostając wicemistrzem województwa. Przegrał jedynie z tegorocznym halowym wicemistrzem kraju na 2000 m. juniorów młodszych U18 – Maciejem Kowalskim z Ośrodka AZS Poznań – 8.10,69 s. Kacper przegrał „złoto” zaledwie o niespełna 2 sekundy. Pokonał natomiast biegnącego, poza konkursem, Dominika Cyrankowskiego z Vectry Włoclawek – brązowego medalistę halowych mistrzostw kraju. Jest to bardzo dobry prognostyk przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski w Biegach Przełajowych, które odbędą się za dwa tygodnie w Olszynie – niedaleko Jeleniej Góry.

Pozostali juniorzy młodsi ostrowskiej ekipy spisali się również dobrze zajmując: IX m. – Jakub Chmielarz, XII m. – Rafał Rettig, XIV m. – Damian Drozdowski, XXII m. – Marek Jankowski, XXV m. – Jacek Dutkowiak, XXVIII m. – Cyprian Adamcio. W biegu tym wzięło udział 31 zawodników

Wśród juniorek młodszych U18 – XXV miejsce zajęła Oliwia Kwiecińska

W zorganizowanym biegu dla dzieci na dystansie 1 km – Jan Bartkowiak uplasował się na X m. wstawce 26 uczestników.

W Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików U16 w Biegach Przełajowych pierwszej imprezy w kalendarzu PZLA, podczas której można było zdobywać punkty do ogólnopolskiego współzawodnictwa dzieci i młodzieży najlepiej spisał się Mateusz Jędrzejak zajmując XX miejsce w biegu na 2000 m. Na tym samym dystansie Adam Stachurski uplasował się na XXVI miejscu w stawce 28 zawodników.

W biegu na 1500 m. – wśród młodziczek – XXVII miejsce zajęła – Lena Dąbrówka w stawce 44 zawodniczek.

Młodzicy, co prawda nie zdobyli punktów dla klubu, gdyż punktowało po 16 zawodników w każdym biegu, ale liczymy na pokaźny dorobek punktowy w Mistrzostwach Polski Kacpra Adamczaka, który za dwa tygodnie w Olszynie wystąpi w gronie faworytów.

Trenerką ekipy „przełajowców” jest Kamila Grzegorowska, której należą się gratulacje – szczególnie za doskonałe przygotowanie Kacpra Adamczaka