Kolejny bardzo udany start naszych zawodników tym razem na mitingu w Jeleniej Górze. 🔥

➡️ W sobotę 24 czerwca w Jeleniej Górze odbył się jeden z ostatnich mitingów przed rozpoczynającymi się w lipcu Mistrzostwami Polski w różnych kategoriach wiekowych. 💪🔥
❗️➡️ Wybraliśmy się tam liczną ekipą która spisała się bardzo dobrze. 🔝📈 🔥
❗️✅ po raz kolejny w tym sezonie ze świetnej strony pokazał się Tomasz Jankowski, który w biegu finałowym, przy minimalnie za dużym wietrze +2.1 (dozowolony 2.0) uzyskał czas 10.63 🤯🤯🔝🔥 i zajął drugie miejsce (rekord życiowy Tomka to 10.73) 🔝🔥💪👏👏
❗️✅ Świetnie w biegu finałowym spisali się również Piotrek Stojanowski (6 miejsce) oraz Michał Jopek (7 miejsce) którzy uzyskali doskonałe rezultaty 10.87s 🔥🔥💪👏
❗️✅ pecha do wiatru miał również Cyprian Adamcio, który perfekcyjnie przebiegł dystans 200m w rekordowym czasie 21.39s. 🤯👏🔥🔥 Niestety również w tym przypadku wiatr wiał trochę za mocno +2.4 m/s 🥺
Cyprian wygrał dystans 200m, trzecie miejsce zajął Piotr Rak 22.03, czwarte Nikodem Zimniak 22.04 a szóste Olek Wojtasik 22.33. 👏🔥🔝
Zarówno Piotrek jak i Nikodem oraz Olek przebiegli dystans 200m najszybciej w swojej karierze.📈🔝👏💪🔥
➡️ Kuba Płócienniczak 25.11 +2.7m/s
❗️✅ blisko minimum na Mistrzostwa Europy U20 w skoku w dal była Olga Szlachta, która w dozwolonych warunkach przy dobrym wietrze uzyskała 6.05m (minimum to 6.15m) 🔝🔥👏
Bardzo szkoda dwóch ostatnich skoków Olgi, jednego niezwykle dalekiego spalonego i ostatniego skoku na 6.08 oddanego sprzed belki ale przy silniejszym wietrze +2.8m/s 🤯
➡️ Olga wygrała konkurs skoku w dal.
4 miejsce w tym konkursie zajęła z nowym zdecydowanym rekordem życiowym 4.92m Oliwia Kalińska 👏👏
❗️✅ zwycięstwo odniósł również w biegu na 1500m Dawid Borowski. Dawid pobił swój rekord życiowy o ponad sekundę uzyskując 3.51.76. Czwarty na mecie zameldował się Robert Kulesza z rezultatem 3.56.82. 🔥👏👏
❗️✅ z bardzo dobrej strony pokazała się też Dagmara Adamcio, która na 200m uzyskała czas 25.41s (wiatr +2.7) i zajęła na tym dystansie w Jeleniej Górze wysokie 4 miejsce. 🔥🔥👏💪
➡️ Szóstą pozycję wywalczyła Lena Kanicka z czasem 25.65 (wiatr +2.7) a 8 miejsce wciąż wracają do wysokiej dyspozycji po długiej przerwie spowodowanej kontuzją Oliwia Klar. Czas 25.90s (wiatr +2.7). 🔥👏👏
➡️ Wiktoria Froń 29.80s wiatr +1.5m/s
❗️✅ trzecie miejsce w biegu na 800m i zdecydowany rekord życiowy o ponad 3 sekundy 1.57.66 to ogromne osiągnięcie naszego średniodystansowca Bartka Polaka. 🤯🔥🔥💪👏 Ten rezultat daje mu praktycznie gwarancję awansu na Mistrzostwa Polski U20. 👏👏
❗️✅ wracając do naszych sprinterów, ze świetnej strony w biegu na 100m pokazali się również Olek Wojtasik 11.22s pod wiatr -0.8 (to nowy rekord życiowy Olka) 📈🔥👏 💪 oraz Bartłomiej Łuczak 11.33 wiatr +1.6 (to również rekord życiowy Bartka) 📈🔥👏💪
➡️ Szymon Jańczak 11.44 +1.6 (rekord życiowy) 📈🔥👏💪
➡️ Borys Rachuta 11.59 +1.6 m/s – to potwierdzenie najlepszego wyniku w historii na dystansie 100m w kategorii U14 – do tej pory był to rezultat 11.69s 🔝📈🔥
❎ Borys uzyskał w tym roku w Lesznie 11.52m ale są pewne wątpliwości co do pomiaru w tamtym biegu.