Kolejny fantastyczny występ młodych lekkoatletów Stali LA Ostrów Wlkp. – 15 medali w Mistrzostwach Wielkopolski U16 rozegranych 7 września w Poznaniu – zdecydowane zwycięstwo w klasyfikacji medalowej i rekord zdobytych medali przez ostrowskich lekkoatletów podczas tej imprezy w historii klubu!!!

Kolejny fantastyczny występ młodych lekkoatletów Stali LA Ostrów Wlkp. – 15 medali w Mistrzostwach Wielkopolski U16 rozegranych 7 września w Poznaniu – zdecydowane zwycięstwo w klasyfikacji medalowej i rekord zdobytych medali przez ostrowskich lekkoatletów podczas tej imprezy w historii klubu!!!

Lekkoatleci Stali LA Ostrów nie zwalniają tempa. Po ogromnym sukcesie Natalii Benedykcińskiej w Mistrzostwach Polski U23 – następnego dnia młodzi sportowcy z Ostrowa przywieźli z Mistrzostw Wielkopolski U16 wór medali. Największą „gwiazdą” ekipy i całej imprezy była Olga Szlachta, która zdobyła 3 złote medale – w skoku w dal – 5,36 m, sztafecie 4×100 m oraz w nowej konkurencji, która dopiero od bieżącego roku rozgrywana jest w naszym kraju dla młodziczek – trzyskoku. Trzyskok od trójskoku różni się tym, iż podczas jego wykonywania wykonujemy 3 skoki skacząc zawsze na nogę przeciwną np. – odbijając się z prawej nogi lądujemy na lewą, a następnie znów na prawą i wskakujemy do piaskownicy. W trójskoku pierwszy skok wykonuje się na tej samej nodze. Olga zwyciężyła z wynikiem 11,33 m. Niestety, podczas tego skoku wiał zbyt duży wiatr, żeby mógłby zostań uznany za… rekord Polski!!! Bo był to jak dotąd najdłuższy trzyskok wykonany w Polsce. Przy regulaminowym wietrze Olga wylądowała na 10,97 m, co jest obecnie drugim wynikiem w kraju.

Sprinterki na 100 m stoczyły w finale pasjonujący pojedynek walcząc do ostatniego centymetra o zwycięstwo – ostatecznie o jedną setną sekundy lepsza okazała się Inga Kanicka – 12,63 pokonując Oliwię Klar 12,64 s – W skoku wzwyż Emilia Twardowska nie miała sobie równych i zwyciężyła wynikiem 1,65 m. W biegu na 1000 m. zadebiutowała Lena Dąbrówka zwyciężając  z bardzo dobrym wynikiem 3.04,14 s. Lena przyzwyczaiła nas do startów na 600 m, tym razem przedłużyła dystans z powodzeniem i obecnie posiada minima na mistrzostwa kraju na obu tych dystansach. O szczęściu i pechu może mówić Bartosz Opielewicz zwycięzca konkursu skoku w dal z dobrym wynikiem 6,06 m. – rezultatem dającym awans do mistrzostw kraju, jednak również przy zbyt silnym wietrze. Stąd o awans przyjdzie mu jeszcze powalczyć za tydzień podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Makroregionu.

Srebrne medale wywalczyły – wspomniana już wcześniej Oliwia Klar w biegu na 100 m,  Julia Podruczna w skoku w dal – 5,12 m, Michał Jopek w biegu na 300 m – 38,43 s oraz Hubert Brudło w biegu na 1000 m – 2.48,03 s

W skoku w dal brązowy medal zdobyła Dagmara Adamcio z wynikiem – 4,88 m. W komentarzu do skoku w dal dodam, iż organizatorzy przeprowadzili konkurs w tej konkurencji „pod wiatr” stąd dziewczęta nie były wstanie w pełni zaprezentować swoich umiejętności. Trzecie miejsce zajęła również Amelia Płócienniczak w biegu na 300 m – 43,81 s.

Osobnym rozdziałem była nasza ostrowska specjalność – sztafety 4×100 m. Tutaj wystawiliśmy po kilka zespołów dominując ze świetnymi rezultatami. Wśród dziewcząt zwyciężył pierwszy ostrowski zespół w składzie: Olga Szlachta, Oliwia Klar,  Dagmara Adamcio i Inga Kanicka – 50,06 s. Drugie miejsce zajął nasz drugi zespół, a na siódmym miejscu przybiegły dziewczęta z trzeciego składu.

W kategorii chłopców zwyciężył zespół w składzie: Karol Błaszczak, Bartosz Opielewicz, Michał Jopek, Piotr Rak i Miłosz Deresiński – 56,37 s.

Pozostałe rezultaty i więcej zdjęć na stronie www.ksstal-la.pl

Mistrzostwa Wielkopolski U16 (młodzików) pozwoliły wytypować skład na Międzywojewódzkie Mistrzostwa U16, które odbędą się 13 września w Poznaniu. Wystartują w niej młodzicy z Wielkopolski i woj. zachodniopomorskiego. Będzie to już ostatnia kwalifikacja młodzików do Mistrzostw Polski U16, które odbędą się w ostatni weekend września w Słupsku.

Za świetne przygotowanie swoich zawodników do Mistrzostw Wielkopolski należą się ogromne gratulacje dla Michała Walczaka i Kamili Grzegorowskiej.

Wyjazd na zawody był współfinansowany przez Miasto/Gminę Ostrów Wielkopolski.

Poniżej KOMUNIKAT ze szczegółowymi wynikami

Close Menu