OLGA SZLACHTA REKODZISTKĄ POLSKI MŁODZIKÓW W WIELOSKOKU i NAJLEPSZĄ ZAWODNICZKĄ MISTRZOSTW POLSKI U16. STAL LA OSTRÓW WIELKOPOLSKI ZWYCIĘŻA W OGOLNOPOLSKIEJ KLASYFIKACJI MEDALOWEJ Z 5 MEDALAMI (3 złote, 1 srebrny i 1 brązowy)

OLGA SZLACHTA REKODZISTKĄ POLSKI MŁODZIKÓW W WIELOSKOKU i NAJLEPSZĄ ZAWODNICZKĄ MISTRZOSTW POLSKI U16. STAL LA OSTRÓW WIELKOPOLSKI ZWYCIĘŻA W OGOLNOPOLSKIEJ KLASYFIKACJI MEDALOWEJ Z 5 MEDALAMI (3 złote, 1 srebrny i 1 brązowy)

OLGA SZLACHTA REKODZISTKĄ POLSKI MŁODZIKÓW W WIELOSKOKU i NAJLEPSZĄ ZAWODNICZKĄ MISTRZOSTW POLSKI MŁODZIKÓW U16 W KARPACZU!!!!

STAL LA OSTRÓW WIELKOPOLSKI ZWYZIĘŻA W OGOLNOPOLSKIEJ KLASYFIKACJI MEDALOWEJ Z 5 MEDALAMI (3 złote, 1 srebrny i 1 brązowy)

W zakończonych w niedzielę 26 września w Karpaczu Mistrzostwach Polski Młodzików U16 reprezentanci STALI LA Ostrów Wielkopolski wywalczyli 5 medali w tym 3 złote, 1 srebrny i 1 brązowy zajmując w ogólnopolskiej klasyfikacji I miejsce (wraz z Vectrą Włocławek). Gwiazdą ostrowskiej reprezentacji była Olga Szlachta, która zdobyła 2 złote medale: w skoku w dal – 5,79 m oraz w wieloskoku ustanawiając przy okazji REKORD POLSKI MŁODZIKÓW wynikiem 11,97 m. Wieloskok jest konkurencją rozgrywana dla młodzików od dwóch lat i różni się od trójskoku tym, iż zawodnik skacze 3 skoki naprzemianstronnie, a w trójskoku pierwszy skok wykonuje się na tej samej nodze, a ponadto ograniczono długość rozbiegu do zaledwie 20 m i… co istotne – belka znajduje się 8 m przed piaskownicą. Olga, podczas swojego konkursu, zmusiła organizatorów do zmiany przepisów… Okazało się, iż ustanawiając rekord kraju – po dwóch odbiciach – jej palce znalazły się kilka centymetrów od piaskownicy… W kolejnej próbie mogło się okazać, że nie starczy jej miejsca do oddania skoku, stąd podjęto decyzję (wbrew przepisom PZLA) o przesunięcie dla niej belki na odległość 9 m. Jest to kuriozalna sytuacja!!!! Podyktowana jednak bezpieczeństwem i zdrowym rozsądkiem.

Złoty medal zdobyła również fantastyczna sztafeta chłopców w składzie: Nikodem Zimniak, Bartosz Opielewicz, Szymon Jańczak i Piotr Rak zwyciężając w czasie 45,01 s. I właśnie sztafeta chłopców będąca ostatnim punktem programu mistrzostw zwyciężając pozwoliła STALI LA zająć I miejsce w klasyfikacji medalowej

W wieloskoku chłopców Szymon Jańczak zdobył srebrny medal – 12,73 s, a jego kolega klubowy – Bartosz Opielewicz – brązowy – 12,68 m.

Dramatyczna walka rozegrała się na finiszu biegów na 1000 m chłopców i dziewcząt. Hubert Brudło, po fascynującym pościgu, wpadł na metę razem z dwoma innymi rywalami niemal jednocześnie. Fotofnisz wykazał, iż zajął IV miejsce przegrywając brązowy medal o 2 setne sekundy, a srebrny o 5 setnych sekundy. Podobnie Natasza Mucha – uplasowała się na V pozycji przegrywając IV miejsce o 2 setne sekundy. Oboje uzyskali rekordy życiowe – tym razem zabrakło nieco szczęścia.

VI miejsce w skoku w dal zajął Bartłomiej Łuczak – 6,06 m, a na VIII pozycji uplasował się Szymon Jańczak – 5,91 m. Również VIII miejsce zajęła sztafeta dziewcząt 4×100 m z wynikiem – 50,80 s.

Pozostali reprezentanci Ostrowa Wielkopolskiego poprawiali rekordy życiowe i plasowali się w drugiej „dziesiątce”.

Wszyscy medaliści są podopiecznymi trenera Michała Walczaka, a pechowi biegacze na 1000 m – Kamili Grzegorowskiej.

Na koniec bardzo ważna refleksja  – lekkoatletyka jest nazywana Królową Sportu z uwagi na jej powszechność. W finałach mistrzostw Polski startują tylko najlepsi – wyłonieni na podstawie list rankingowych. Praktycznie – aby zdobyć medal mistrzostw kraju trzeba być najlepszym w gronie nieraz 600-800 zawodników z całego kraju startujących w danej konkurencji!!!

Dziękujemy Pani Prezydent Beacie Klimek i Urzędowi Miejskiemu oraz Panu Staroście – Pawłowi Rajskiemu i Starostwu Powiatowemu za dofinansowanie udziału naszego Klubu w tej imprezie.

KS STAL OSTRÓW JEST W TYM ROKU NAJLEPSZYM KLUBEM W POLSCE W KATEGORIACH MŁODZIEŻOWYCH!!! Nie każdy zdaje sobie z tego faktu sprawę. Zawodnicy STALI zwyciężyli klasyfikacje punktową i medalową HALOWYCH MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW I JUNIORÓW MŁODSZYCH pokonując 186 klubów. To samo uczynili reprezentanci Ostrowa podczas letnich MISTRZOSTW POLSKI JUNIOROW MŁODSZYCH we Włocławku. I teraz znowu zwyciężyli w klasyfikacji medalowej MISTRZOSTW POLSKI MŁODZIKÓW.

W tym roku zdobyli rekordową ilość 23 medali mistrzostw Polski!!!!

Klub oparty na swoich wychowankach… Pokonujący w tym roku WIELKIE ośrodki lekkiej atletyki z Warszawy, Wrocławia, Poznania, Krakowa itd.   Cóż więcej można dodać…

Poniżej link do fotek autorstwa KS STAL LA oraz Pana Tomasza Kasjaniuka/PZLA

Close Menu