Medalowe sztafety 4×100 m dziewcząt i chłopców podczas Mistrzostw Polski U20 w Lublinie!!!

❗️💛💙 dzisiejszy dzień Mistrzostw Polski U20 przyniósł nam dwa 🥈🥈medale w sztafetach 4x100m 💛💙❗️
❗️Po czterech latach zwycięstw nasza „złota sztafeta” dziewcząt pierwszy raz nie stanęła na najwyższym stopniu podium i zdobyła srebrny medal 🥹
Przez ostatnich kilka miesięcy przeszliśmy przez mnóstwo problemów i do samego końca nie było pewne czy ta sztafeta w ogóle wystąpi na MP. Przez błędy lekarzy cały sezon zimowy i letni straciła Inga Kanicka 😔 Skręcenie kostki na halowych zawodach przez Oliwie Klar było na tyle poważne, że do tej pory nie mogła wykonywać wielu ważnych treningów, które są kluczowe dla sprintera😢 pomimo tego dziewczyny w składzie: Julia Podruczna, Oliwia Klar, Dagmara Adamcio oraz Ewa Piaszczyńska podjęły dzisiaj rękawice i zrobiły co tylko mogły żeby obronić tytuł 🫶 świetnie na pierwszej zmianie pobiegła Julia Podruczna, dla której z pewnością był to bieg życia 💪🔥🔥 Julia nie tylko świetnie pobiegła ale również fantastycznie zmieniła pałeczkę z Oliwia Klar. Oliwia, pomimo problemów o których pisaliśmy, pobiegła nadzwyczajnie, tak jak za najlepszych czasów swojej kariery 👏💪🔥 zmiana z Dagmarą Adamcio również była bardzo dobra💪 Dagmara jeszcze odjechała rywalkom, i do pełni szczęścia potrzebowaliśmy tylko jednej ostatniej poprawnej zmiany. Niestety Ewa musiała dość mocno wyhamować aby zmieścić się w strefie zmian 🥺 w tym momencie było już praktycznie pewne, że nie uda nam się obronić tytułu, gdyż główny faworyt do złotego medalu WLKS Wrocław miał na swojej ostatniej zmianie Paulinę Kubis która już rozpędzona mknęła w stronę mety. Ewa próbowała walczyć ale z góry była na straconej pozycji. Zajęliśmy ostatecznie drugie miejsce. Czas dziewczyn pomimo tak dużej straty na ostatniej zmianie to 47,76s – 16 setnych sekundy za zespołem WLKS Wrocław.
❗️ Inaczej wyglądała sytuacja ze sztafetą męska 4x100m. Tutaj mieliśmy niesamowicie mocny skład z Dawidem Grząką, Kacprem Cegłą, Piotrem Stojanowski i Michałem Jopkiem 💪🔥 ale tez bardzo mocnych rywali. W sporcie liczy się efekt końcowy i tu napewno jesteśmy zawiedzeni, pomimo srebrnego medalu i uzyskanego czasu (tylko 48 setnych gorszego od rekordu Polski). Nie można jednak wygrać gdy popełnia się tyle błędów 😔 czas zwycięzców AML Słupsk 41,13s 👏 czas naszej drużyny 41,21s
❗️ dużo lepiej jeśli chodzi o zmiany zaprezentowała się nasza druga drużyna w składzie: Karol Błaszczak, Kacper Zimniak, Jakub Robotnikowski oraz Bartosz Polak. Chlopacy zajęli niespodziewanie wysokie szóste miejsce z dobrym czasem 43,80s 💪🔥👏
❗️ bardzo dobrze pobiegła również w finale B biegu na 400m Amelia Płócienniczak 👏💪🔥 Amelka zajęła wysokie 3 miejsce (11 w ogólnej klasyfikacji) z drugim najlepszym wynikiem w życiu: 59,13s 👏👏
❗️ 12 lokatę w skoku wzwyż zajęła Daria Rybak z rezultatem 150cm 👏👏
❗️ w eliminacjach biegu na 200m piąte miejsce zajęła Ewa Piaszczynska z czasem 24,99s 👏👏 i jutro pobiegnie w finale A 🔥💪
❗️ 9 miejsce w kwalifikacjach biegu na 200m wywalczył Kacper Cegła – czas 22,08s.