STAL LA najlepszym zespołem Mistrzostw Wielkopolski w Lekkiej Atletyce – 23 medale juniorów i Juniorów Młodszych

23 medale podczas Mistrzostw Wielkopolski U18 U20 w Poznaniu to duży sukces naszej ekipy (dla porównania w zeszłym roku na tej samej imprezie wywalczyliśmy 13 medali). Jednak bardziej niż medale cieszy dyspozycja zawodników Stali LA.

Złote:
Kuba Tuczyński (U18) – skok w dal 6.66m
Kuba Chmielarz (U20) – 1500m – 4.03.79
Robert Gaweł (U20) – 200m 22.46s PB
Marcin Karolewski (U20) – 100m – 11.00 PB
Ola Losa (U20) – 400ppł – 63.59 PB
Sztafeta 4x100m U18 chłopców w składzie Jakub Jopek, Dawid Grząka, Kuba Robotnikowski, Kuba Tuczyński 44.02s
Sztafeta 4x400m U18 chłopców w składzie Damian Drozdowski, Jakub Jopek, Cyprian Adamcio, Kacper Zimniak 3.26.96
Sztafeta 4x100m U20 chłopców w składzie Piotr Stempniak, Marcin Karolewski, Robert Gaweł, Kuba Chmielarz 43.23s

Kuba Robotnikowski (U18) – w dal – 6.27m
Sztafeta 4x100m U18 dziewczyn w składzie Paulina Szczepaniak, Ewa Piaszczyńska, Julia Ułasik, Marta Żyłka – 51.53s

Ze świetnej strony pokazał się Cyprian Adamcio, który wprawdzie zdobył ” tylko ” srebrny medal na 400m ale za to poprawił życiówkę aż o prawie sekundę 49.95s. Cyprian zaimponował jeszcze bardziej w sztafecie 4x400m gdzie na swojej zmianie uzyskał wynik 48.80!. W ogóle cała sztafeta 4x400m (U18) pobiegła rewelacyjnie i uzyskując czas 3.26.94s praktycznie zapewniła sobie awans do Mistrzostw Polski.
Niestety biegi sprinterskie odbywały się w Poznaniu pod wiatr, więc o dobre rezultaty było bardzo trudno. Tym bardziej cieszy życiówka Marcina Karolewskiego na 100m aż o 18 setnych sekundy – 11.00s (wiatr – 0.9)
Marcin, niestety zaliczył falstart w biegu na 200m, czym otworzył drogę do złotego medalu Robertowi Gawłowi. Robert pobiegł znakomicie i uzyskał świetną życiówkę 22.46s poprawioną aż o 40 setnych sekundy przy wietrze -1.6!
Swoją życiówka pobiła również Ola Losy na dystansie 400ppł – 63.59s (U20). Wynik ten plasuje ją w czołówce najlepszych w Polsce w tej konkurencji.
Upał plus walka na miejsca sprawiły że w biegach średnio i długodystansowych ciężko było o poprawę najlepszych rezultatów w sezonie. Cieszy dobra dyspozycja Kuby Chmielarza – złoty medal na 1500m i srebrny na 800m oraz Kacpra Adamczaka – dwa brązowe medale na 800m i 1500m.
Bardzo dobrze zaprezentował się również Dawid Grząka, który wywalczył dwa srebrne medale w biegach sprinterskich na 100 i 200m bijąc życiówkę na 200m pomimo niesprzyjającego wiatru.
Niezawodni w tym sezonie są nasi skoczkowie w dal w kategorii U18 tym razem zwyciężył Kuba Tuczyński z bardzo dobrym rezultatem 6.66 na trzecim miejscu uplasował się Kuba Robotnikowski 6.27m.
Cieszy zwyżkująca forma Piotrka Stempniaka, który w biegu na 400m pobił rekord życiowy o ponad sekundę i będzie niezwykle ważnym ogniwem zarówno w sztafecie 4x100m jak i 4x400m.
O sile naszego zespołu świadczą zawsze bardzo dobre sztafety, nie inaczej było tym razem. W sztafecie 4x100m w chłopakach zwyciężyliśmy zarówno w kategorii U18 jak i U20. Dziewczyny natomiast wywalczyły brązowy medal w kategorii U18.
Stabilnie w tym roku skacze Marta Zyłka, która ponownie pokonała poprzeczkę na wysokości 155cm i zdobyła srebrny medal.
Brązowe medal w sprincie na dystansie 100m stały się udziałem Ewy Piaszczyńskiej (drugi najlepszy wynik w życiu na dystansie 100m – 12.72s) i Olgi Kaliny.

Oprócz medalistów cieszy dyspozycja pozostałych zawodników, z których wielu pobiło lub zbliżyło się do swoich rekordów życiowych.
Damian Drozdowski – 800m 2.03.71 PB
Zosia Wojciechowska – skok wzwyż 145cm
Marek Jankowski – 3000m – 9.56.72 PB
Zuza Sztok – 800m – 2.36.36 oraz 1500m 5.23.82 PB

W Mistrzostwach Wielkopolski U18 i U20 poza konkursem wystartowały nasze młodziczki i nasi młodzicy.
Po raz pierwszy w tym roku w skoku w dal zaprezentowała się Emilia Twardowska, która skokiem na 5.08m praktycznie zapewniła sobie awans na Mistrzostwa Polski U16. Jest to już nasza piąta skoczkini w dal z minimum na MP, co jest niezwykłym osiągnięciem. Na Mistrzostwach Polski U16 startuje najlepszych 20 dziewczyn z całego kraju!

Na bardzo wysokim poziomie w skoku w dal utrzymuje się Olga Szlachta która ma obecnie 4 najlepsze wyniki w Polsce w skoku w dal w kategorii U16 (5.69, 5.67, 5.65 i 5.64)

Świetnie zaprezentowała się również Oliwia Klar, która pomimo niesprzyjających warunków była bardzo blisko pobicia swoich rekordów życiowych na 100m i 200m 12.71s oraz 26.00.

W skoku w dal ale tym razem młodzików, bardzo dobrze spisał się Bartek Opielewicz który uzyskał rekord życiowy 5.78m.
Bliscy awansu na Mistrzostwa Polski na 100m są Michał Jopek i Karol Błaszczak, którzy biegają coraz szybciej pomimo niesprzyjających warunków (przeciwny wiatr).